teisipäev, 29. november 2022

HADRIANUSE VALL

 HADRIANUSE VALL. 


Sellest klassikalise ajaloo uurimisest üksi ei piisa. Midagi siin maailmas on olnud rohkemat. Alalõpmata tehakse nn "ajaloolisi" filme, kuid igast võib leida selliseid nüansse, mida saab tõlgendada mingisse suuremasse pilti. 

On siis üks film - Üheksanda leegioni kotkas. Näha saab mõnda aega  duo5,  28. nov. 

Filmides on ikkagi väga palju loogikavigu aga vahest ka mitte kui teisiti tõlgendada. Selle koha peal jooksis minu mõistmine kokku. 


Joonis oli siis selline, et põhja pool olid metsikud alad ja filmi kangelased liikusid lõuna poolt põhja. Läbisid selle valli uksed ja läksidki sinna metsikule maale.  


Aga alguses väideti seda????Enamustes filmides, kus sõidetakse paatidega mööda jõge, liiguvad nad allavoolu. See on alati loogika vastu. Ja siis hopsti olid sõjamehed hobuste seljas. 


Siit tuleks meelde jätta, et mingi kindlustus on ainult puust. 


Kes vähegi Vahemere maades ja Itaalias käinud, see on näinud vanades põranda mosaiikides ka massiliselt haakriste. Rooma tervitus ja see seostub ka Kotkaga. 


Järjekordne loogikaviga. Tõrva saab joana valada vaid kuumast peast,
Ei ole ja pole kunagi olnud mingeid pronksmõõkasid. 


Roomlased vallutasid Inglismaa alasid. Kes inglismaal käinud, see teab - milline kliima seal on (praegu). Inglased on pükstes ja saabastega, aga kuidas siis muidu. Roomlased "joonistatakse" aga sellesse kliimavööndisse - toogades ja plätudes, Sõjamehed aga seelikutes ja paljaste reitega. 


Aastal 120 m. a. järgi olid peenest klaasist karahvinid.  


Suhtkoht  autodele tehtud kruusateed. Aga noh sellega "filmitrikid" lõpevad. Kirjad veel omaette teema - mis keeles need kirjad on????


Vall filmis. Kui vaadata, kus seisavad mehed ja kust suunast tulevad vastased. Seda me teada ei saa, kummalt poolt rünnatakse. 
Ja kuidas läheb kokku, et kutid tulid puust kindlusest, mida ründasid metslased aga  hulga põhja pool selline filigraanne ehitustehnoloogia. 

Aga vikipedia väidab, et iga kaheksa km tagant valvas Kaks meest. 


See on alati kõige vahvam lause, mida püütakse meile pähe määrida - 
Hadrianuse valli hakkasid ehitama kolm Britannias asuvat Rooma väeosa – teine, kuues ja 20. leegion.
Kummad nad siis olid - ehitajad või sõdurid. Ehitusväeosad?????
Varases vabariigis oli leegionis 4200 jalaväelast ja 300 ratsanikku


Sest kutid tulevad lõunast, valvurid seisavad aga vastaspoolel ehk siis mässulise põhja pool. Siit ka see filmi alguse lugu, et algul olid põhjas ja 20 aastat hiljem vallutasid lõuna-britannia????


Ja sellisena kujutati Põhja-Inglismaa metsikuid rahvaid. Puhta poolalasti, milline oli kliima ikkagi. 


Ja veel hullem. Miks pidi Hülgerahvas, kes elasid väga kaugel põhjas, ennast määrima - hallide tulnukate moodi. On keegi sellist ajalugu ealeski kuulnud. 
AGA. Cargo kult????

Andrei Tjunajev on juba ammu, aastaid tagasi tõestanud, et Suur Vall algaski just sealt peale. Läks kohati isegi läbi merede. Alguses Euroopasse, läbi Saksamaa, sealt alla Kaukaasiasse. Sealt edasi laskus Musta merre ja tuli teiselt poolt välja ja lõppes tänapäevase Hiina müürina. 
Nüüd aga Kotkas????
Mis ajal tuli Rooma vene aladele? 
Romanovid ja enne olid venelastel, eestlastel ja liivlastel oma Puupuuslikud ja olid uskmatud. 
Enamus aegu on omavahel sõdinud "kotkad" ja "lõvid". Pange need rahvad mõttes paika ja nii see ongi olnud. 
Need kes ei kuulu neisse rassidesse, need on alati olnud hammasrataste vahel ning peavad mõõka ja tuld kannatama. 
Mis "rassid" need on ja milliste Raudkotkastega need Kalevid lendavad???


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar