Nende lugude kõikse suurem tegevus on piltide loogilisse järjestusse vedamine. Panen seekord nii nagu fotokast tuleb.
Lisaks sellele, et inimesed kapaitasid omale mingil ajal koopaid, väga raskel ajal, kui ilmselt käis üle veeuputus ja oli vaid ellujäämine.
Inimesed ehitasid hiljem ka tavalise, täiesti tavalise, üleilma tuntud Antiikses stiilis hooneid. Võlvkaarte ja vinge ehitustehnoloogiaga.
Sellel reisil ei saanud ma külastada mitte ühtegi muuseumi, kuhu oleks kantud kõiksee, mis maapõuest tahetakse tassida kuhugi "kindlasse kohta" peitu ja luku taha. Antalyas oli küll muuseum, kuid sinna oleks pidand minema omal käel aga aega jäi väheks.
Aga muuseume sain ma iga päev erinevates suveniiri poodides. Pole siiani näinud nii palju kohti, kus müüakse - Nohmaeitea kui vanu asju.
Tunduks, et see maa ja ka paljud Vahemere äärsed maad on sellised, kus kummarda ja korja üles Misiganes Muuseumi Tükike.
Hetkel ma tegelengi selliste leidude uurimisega ehk siis teema - Miks on maapõues ja ka Eestis nii palju Värvilisest metallist tehtud Katkisi Vidinaid. Et rauast asju on raske leida on selge, need üle 100 aasta metallina maa sees ei seisa. Muutub roosteks.
Lihtsalt jälle ühe vaiba poe seinal selline kollektsioon
Eestlaetavad püssid mingi musta püssirohuga ja lukkudega, kus on keermed? Keermetest tuleb ka edaspidi pilte.
Noh, vankreid olen ma ikka pildistanud ja kui neil vankritel on veel all ka vedrud, siis ma ikka omas peas mõtlen Gkeniaalsete Seppade peale, kes "keelega maitstes" (no mingit muud laboratooriumi neil ju pole) ja alasile toksides, suudavad vedrutavat terast kokkumiksida.
Nohja peale keermete ka veel - Laagrid???
Ja siis ma nägin õige mitmes kohas selliseid vankreid, kus olid "Tapjavõllid". Neis kohtades, kus turiste palju oli, olid need teravikud juba maha lõigatud.
Vaata kuidas tahad aga minu nupp ei noki - Ei väliskeeret ega ka mõtet Mutri sisekeermest.
Meenutan ikka Tallinna Bastioni käikude giidi selgitust sellisele - Lahkukirjutatud "aastaarvule". H kvartali, 16 nda tänava 96 maja (neile kellega koos sai käidud).
Energiajaamad???
Antennid???
Ma üldiselt ei jäta meelde erinevaid giidide muinasjutte (milles on sees väga palju huvitavaid terakesi). Mis linnas ja mis mošseee.
Aga jutt on mingist Sufismist. Elamise tarkusest ja seelikuga keerutamisest. Novot ja seal hoones pidi "puhkama" nende mingi PeaSufi, misiganes nimega. Ja selle pildi peal on palju sarkofaage üsna - TavaliseInimese Mõõtu.
Aga selle tundmatu PeaSufi suurus pidi olema kordades suurem kui tavaline inimene. Ja ärge hakake jälle - sümboolselt tehtud, tema suursugususe näitamiseks.
Türgi põhimuinasjutt käib ümber - Siiditee ja Karvanide. Neile kaamelitele ehitati selliseid puhkamise paiku, mida kutsutakse ka Saraiks.
Giid jutustas ukse peal pool tundi ja mina kõik see aeg sonkisin näpuga neis - Väljaõppinud käsitöömeistrite toksindustes.
Aadi hää miis näitab kui Pisikese kasvulised on ka euroopa ja araabia piiril kasvavad inimesed.
Viimasel ajal olen hakanud tegema rohkem ka videosid, sest fotod ei anna edasi seda mastaapsust. See Kaamelite Vahejaam on Üüratult suur.
Antalyas on müürid, kus sellised kivikesed väljaulatavate nukikestega. Miks? ja Kuidas tehtud? Üüratu ressursi raiskamine liigse materjali maha toksimisel.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar