pühapäev, 22. jaanuar 2017

VANAD MAAKAARDID.


Nüüd üks teema - tõelisele ajaloo uurijale.
Need samad uurijad, keda ma olen varem nimetanud, on samuti vaadanud vanu kaarte ja seda, mis nendelt näha on, ei suuda keegi ära kirjeldada. Leide on väga palju ja igaüks saab neid tõlgendada vastavalt sellele milline on tema "ettevalmistus" ja tõlgendamise võime. Samuti on ka minul. Ma olen nende kaartide uurimise sisse sukeldunud mitmeid kordi ja iga kord mitmeid tunde. Lihtsalt - nii palju on leida.
Kust kohast neid leida ja kuidas uurida. 
Kui googeldada märksõna - "old maps" - pildid, siis tuleb tohutus koguses kaarte, mida säilitatakse erinevate maade muuseumides ja ka tasulistel saitidel.
Käik on siis selline. Võttes mõne kaardi või pildi lahti, tuleb sinna kõrvale veel ka lisa pilte. Kui pilt meeldib siis vajuta ristkülikule - "kuva kujutis".  Siis läheb pilt suuremaks. Mõnel pildil on luubi kujutis ja sellega saab suurendada. Parem võimalus on - hoides all arvuti klaviatuuri Ctrl klahv ja samal ajal arvuti hiirel rullikut kerides, saab kujutist suurendada sujuvalt. Pildi all olevate "kerimisribadega" saab nihutada pildi erinevatesse kohtadesse ja kui vahest ei liigu, siis tuleb kujutist teha tagasi väiksemaks.
Neid pilte saab tihtipeale tõmmata ka tekstidesse, kui need ei ole just tasulised. Mina kasutan kiiremat ja lihtsamat meetodit. Klõpsan teleka ekraanilt fotokaga pildi ja pistan siia üles. Nii ei riku ma ka "autoriõigust", sest juriidilisel teen need pildid ma ise (ma isegi ei tea kas see on nali või mitte, kuid tihtipeale internetist korjatakse materjale ära just sellise klausliga).
   Vanade kaartide uurimine ja siin selgitamine on nii pikk, et ma ei jõua igat pilti selgitada väga põhjalikult ja teha mingit väga loogilist jutustust, pigem panen nii nagu need siia tulevad ja vaid väheke kohendan ning tõstan sarnased järjestikku.
Hakkan siis pihta.
   Kaarte on väga erinevatest aegadest. Mis aastaarvud need on ja kui tõepärased, on täiesti eri teema, kuid kasutan siis neid, mis kaartidel kirjas on.
Selleks et saada kinnitust kaardi tõepärasusest, tasub vaadata mingit kindlat objekti ja võrrelda seda tänapäevase kaardiga.
 

 
Näiteks sellel kaardil saab võrrelda Niiluse jõge. Tundub üsna tõepärane ja edaspidi tasubki võrrelda erinevatel kaartidel olevat - Niiluse jõge või mõnda muud kindlat objekti. 
 
 
Üsna reaalne kaart mingist ajast kui veel pool Põhja-Ameerikat ja Austraaliat oli kaardistamata. 
 
 
Vanematel kaartidel on äärtesse joonistaud väga huvitavaid pilte. Neid pilte ei saagi muud moodi lihtsalt teha kui suurendatud pildilt fotokaga klõpsates.  Need on "nii huvitavad", et esoteerikul on palju selgitamist. Kas kunstnik fantaseeris või nägi ta selliseid tegelasi oma ihu silmaga. Samas, kaartide tegemine oli siis nii vaevaline ja miks selliste fantaasiatega kallist pinda risustada. 
 
 
Veel huvitavaid tegelasi (nii "mööda" ei suuda ükski kunstnik joonistada).  Maa, Kuu ja Päikese astronoomiat aastal -1660.


 
Neid tegelasi (sümboolika) on nii palju, et uurige ise.
 
 
Mis vankri rattad seal taamal on. Kui need on kullast või üle kullatud, siis mis seade ja miks seda lihtsalt ära ei varastata või kangideks ei valata, koju kuningale viimiseks.
 
 
 
Novaja Zemlja, mida on põhjalikult uuritud ja rannikul mitmeid asundusi. Miks, kui see on tühi, kõle ning külm lumine väli.
 
 
Üsna tundmatud maid on kaartidel - väga palju. Kamtšatka kõrval olev suur maalahmaks, millest tänapäevaks on järgi jäänud vaid Jaapani ja Kuriili saared. Ja siis me imestame kui mere põhjast leitakse püramiide ja suuri templeid.
 
 
Väga vanemate kaartide hulgas juhtub aga kummalisus. Paljud maad on oma praeguste kujudega - enam-vähem. Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia jne, meie piirkond - Põhjamaad on täiesti tundmatud. Ma olen lugenud õige mitmeid raamatuid, mis sarnanevad raamatule "Sannikovi maa", neid on vähemalt kuus tükki, kus kirjeldatakse, et põhjapooluse lähedal on mingi "soe maa". Selline kirjeldus on ka meie "Kalevipojas", osas - reis maailma lõppu. Tavaliselt peetakse neid lihtsalt seiklusjuttudeks, kuid asja uurinuna, on kogu aeg läbi käinud selline maa nagu - Hüperborea. Ka liigub veel selline teooria, et planeet Maa ei ole mitte kogu aeg olnud selline nagu me teame praegu. On olnud jääaegu ja mitte väga palju aegu tagasi nagu meile praegu räägitakse. On aegu olnud, kus poolustel pole igijääd ja meie laiustel kasvatati ananasse ja muid tsitruseid. Lihtsalt mingil hetkel tekkisid kataklüsmid ja pooluste jäätumine ning ka veeuputused. Ja siis on veel mitu raamatut,  mis kirjeldab, et maakera SEES on veel teinegi elukeskkond. Kõige tuntumaks on Jules Verne - "Reis maakera sisemusse". Sinna sissepääsuks on AVAD poolustel ehk teooria Aghartast ja natsi sakslaste otsingud Antarktise alljää järvedes. Selle kaardi peal, ja selliseid kaarte on veelgi, on hästi näha kõik need komponendid. Põhja pooluse ümber puudub jää. Seal on mingid kummalised maad - neil tükki. Rootsi ja Norra on väga kummalised jne.
 
 
See on suurendus järgmisest pildist. Kui mõistaks seda keelt lugeda - ladinat ilmselt.

 
See eelmine pilt on tehtudki selle ütleme - väga reaalse kaardi pealt. Selle kaardi uurimine võtab aega tunnikese, koos kõikide piltide, kummaliste tegelaste, losside, astronoomia ja muuga. 

 
Veel üks analoogiline kaart. Seda "pooluse maad", koos nelja jõega, vaadates hakkab minu fantaasia küll liikuma. Loogikaga aga ei klapi see, et Venemaa poole pealt on maa valge ehk siis - uurimata. 

 
Ja siin on juba väga selgelt väljaloetav - Hiperborea.  Islandi koha peal on üüratu saareke.
 

 
See on ajastult veel varajasem kaart, kirjaga - MONT HIPERBOREI. 
 
 
Selle sama kaarditüübi peal on sama teooria ka Lõuna Poolusega. Kuigi seda kirjeldatakse kui - Terra Avstarlis, siis all pool on kirjas - Circulus Antarktikus. Austraalia see ei ole sest asub õiges kohas Tšiilist ja Aafrikast all pool.
 
 
Siit loeme, et Antarktika on - Tabula. Tabu ehk kinnine tsoon (minu tõlgendus).
  
 
Eraldi uurimuse saab teha ka Eesti kohta. Siin on jälle kummaline Skandinaavia, kuigi teised maad ja Niilus on väga tõesed. Atland on paksult saarekesi täis. Selle kaardi peal on hästi näha hilisem teema, Euroopa ja Tartaria (Venemaa). 
 
 
 Ka on kummaline Liiwimaa. Pärnu laht on palju suurem. Peipsi aga poole väiksem. 
 
 
Riiast ülespoole on Wenden, kus toimus Võnnu lahing, praegune Cesis.
 
 
Et see ainult minu fantaasia ja luulu ei ole, kinnitavad ka algklasside õpikud.
Õpik kirjeldab, et Tallinnas - Reval elas (vabandust mitte elas - vaid võis olla, ega nad ise ka ju midagi täpselt ei tea, kedagi pole ju enam elus) 7000 inimest, kes siis ilmselt ehitasidki Pika Hermani, Raekoja ja muud hooned, millised ja mis tehnoloogiatega? 
 
Selle kaardi pealt sain ma kinnituse ühele oma uurimusele. Meil Eestis korraldatakse Hansapäevi. Hansa linnad on Läänemere äärsed linnad, kes tegelesid aktiivse kaubandusega ja nad liikusid põhiliselt laevadega - mitte väikeste paatidega. Kas teis on tekkinud küsimus, kuidas sai olla Hansa linn - Tartu, kust nad sinna said. Narvast, mööda Peipsi järve ja Emajõge pidi - vastu jõe voolu?? Hästi aga Hansa linn - VILJANDI???  Kust kohast sai Viljandisse. Kanti laevu kätel või. Ilmselt mitte. Mingil põhjusel oli Liiwimaa eriliselt teistsuguse kujuga ja mingist kohast, Pärnu kandist, sai Viljandisse laevaga, kuigi jälle - vastuvoolu.  
 

 
Nagu enamuste kohtade nimed ei ole sellised kui me praegu teame. Ma olen vaadanud ka Tartu Ülikooli kodulehel olevast arhiivist - Liiwimaa interaktiivset kaarti. Mina ei ela Võnnus, vaid külas mille nimi oli omal ajal Wende. Mooste nimi oli Moisekatsi ja Ahja asemel Aya.  Täpselt sama nimega on koht ka Lätis, mis praegu kannab nime Cesis.  Nii ei ole ka Viljandi nimi olnud varemalt selline, vaid selleks oli - Veelinde. Selle kooliõpiku joonistuse pealt saame huvitava asja. Kes mäletab, kus asuvad varemed - üsna kõrgel järve pinnast. See ei pruukinud nii olla. Kas õpiku koostajad ajaloolased "kobistasid" või oligi lossi taga üsna lai jõgi ja praegune järv asub tiba vasemas servas, siit nurga alt vaadatuna. Mine võtta kinni.  
 
Enne kui minna kaartidega edasi, kirjeldan mida huvitavat ma leidsin algkooli ajaloo õpikutest. Lugeda ma neid pole veel jõudnud, vaatasin vaid pilte nagu väikesed lapsed teevad. Kummalisusi oli neis aga tohutult. 
  Seda teksti lugedes ma ei suutnud ära imestada ja saan seletada, kuidas uurida ajalugu - loogikaga. Loeme -  "indiaanlased SARNANEVAT (öelnud või ka kuhugi kirjutanud, millal Aristoteles elas ja mis rahvast tema seda arvas - mina küll ei mõista) loidude rääkivate loomadena". Ja need "loomad" ehitasid püramiide ja linnu, mida me ei suudaks tänapäevalgi valmis ehitada, tundsid astronoomiat ja tassisid "seljas" mitmeid tonne kaaluvaid kummalisi megaliite Machu Picchu otsa, tuhande meetri kõrgusel - LOIULT. Aga miks ka mitte kui mingil ajal tunti gravitatsiooni "väljalülitamist" või veel müstilisemaid värke.

 
Kui David Icke käis Eestis omi lugusid rääkimas, siis "Pealtnägija" Mihkel Kärmas üritas teda mitu korda "peetida", et kust neid reptikaid näha saaks. Neid saab näha kooliõpikust. Kuid armsad ajaloolased ja õpetajad - milleks lastel, "helgetel hingedel", sellist jõledust on vaja - õppida ja hindeid saada.

 
Vahva pilt ka püramiidide ehitamisest. Mereinsenerid, arvutage välja kui suure veeväljasurvega selline pilliroost laevuke peaks olema, et korraga peale võtta silma järgi 2 x 2 x 2 m =  8 m3, üle 10 tonni, kolme "kivikest", kogukaaluga üle 30 tonni. Sellest mis juhtub siis kui kivi hakkab maapinnalt, sillakeselt, "laevukesse" liikuma - ma parem ei arvagi midagi.

 
 Ajalooline teema on Venemaa ja "Mongoli-Tatari ike".
 
 
Mingeid "mongoleid-tatarlasi" pole üldse olemas olnud. Pole nad, mongolid ja tatarlased (kaks täiesti eraldi rahvust) enne kellegiga sõdinud ja elavad tänapäevalgi rahumeelselt ja LOIULT. Sõdisid oma vahel - Russid, Tartaarlaste Ordud ja Tartaarlaste ordud omavahel. See on nii pikk teema, mida kirjeldavad Fomenko ja Nossovski oma filmides. Venemaa ehk RVSSIA on ka sama, mis Moskovia ja ülejäänud maad olid - Tartaaria. Ka siin kaardil hästi näha. Tšingis-Khan ja Batu (batja) Khan olid slaviaanid. 
 
 
Vanade kaartide pealt saab vaadata erinevate maade ja linnade pilte. On need reaalsed või mitte?

 
See olla millagi - Pariis. Väike "külaköks" aga suudeti ÜHEKSA pikka teed valmis teha.

 
Pariis veel varem. Ja kaks silda pidi kõigepealt valmis saama.
 
 
Sama kaardi pealt ja üldse väga paljude kaartide pealt me näeme, et maastikul - me ei näe PUID ehk pakse metsi, vanade puudega. See teooria on ka väga pikk ja seda seletab oma filmides A. Kungurov. Samas oli neil väga täpne ettekujutus kaardi mõõdustikust, millega nad neid vahemaid mõõtsid. Nagu meil kartulipõllul vanasti - meetrise harkjalaga. 
 
 
Mis siin imelikku on. Kuidas on tehtud - tehnoloogiliselt - need müürid, tohutu pikad ja laiad teed, mäe otsa loss ja imeilusad põllulapid. Selle väikesearvulise rahvaga, kes selles linnakeses elab. Kui pika aja jooksul. Kust nad ehitusmaterjale said. Kui kaugel oli kivikarjäär, millega vedasid  ja kust puid said. Millega maju kütsid, kui ma näen vaid üksikud puu täpikesi. 
 
 

 
Siin on Pariis juba törts suurem - "Tähelinn". Mis tähendab Tähelinn õigemini, mis see tegelikult on - on mitmeid teooria variante. Kust sellise linna jaoks saadakse triljon tonni ehitusmaterjali ja oskusi, sest üritasin kokku lugeda losse, kirikuid ja katedraale. Peale 40-t läks sassi. 

 
Tähelinna müürid on sellised ja neid harusid on palju. Ümber suure linna on ka veekraav. Millega kaevati ja millega pinnast veeti. 

 
Uskumatu piirkond Pariisi kohta - "Kreml". 

 
Tähelinnas Pariis on veel omakorda tähekindlus. Ka Peterburi kindlus ja meie Kuressaare loss on tähekindlused. 
 
 
 
 
Üldse on paljud linnad tähelinnad, kuigi neid müüre on väga suures osas ära purustatud ja laiali tassitud, isegi tänapäeva muinsuskaitse ajal.
 

    Euroopas ja maailmas oli tuhandeid selliseid ja suuremaid linnu. Neis on "must-triljon" tonni kive. Punased katused on valmistatud kas savikividest või Peterburi maalidelt isegi -  katuseplekist. Majadel on suured aknad - klaasidega (tootmine suurtes kogustes)? Küttesüsteemid, kanalisatsioonid ja veevärk. Tehnoloogilisi uurimusi peaks jätkuma lõputult.                                        
 

Vahepeale "kummalisusi" Aafrikast ja  Lõuna-Ameerikast.       

 
See on kaart Niiluse lähedalt "kõrbest". Sahhara kõrbes olid omal ajal "teised ajad", olid järved ja  asundused.

 
 
Mis Lõuna-Ameerikas millalgi toimus. Rannik oli kaardistatud ja asustatud, mõlemalt poolt. 

    
 
Jõgede kujutamine oli aga kummaline. Paremal pool on sigri-migri joonistused ja asundusi ei ole veel.
 
 
Siin on see sirgi-migri joonistus suurendatuna. Miks polnud inimestel midagi muud süüa kui pidi inimesi tükeldama ja lõkke peal küpsetama. Kuhu jäid Inkad, Maiad ja muud püramiide ehitavad rahvad.
 


                                         Nüüd veel lõpetuseks Põhja - Ameerika kaarte.

 
Selliseid linnade kaarte on palju.

 
Kindlasti hakati kohe ehitama kirikud. Aga, et ehitati hotelle, sellest ma pole üheski westerni filmis kunagi midagi näinud.
 
 
Peaaegu igas linnas on muude vajalike ehitiste seas ka see "tempel" -  no. 12 ja ka eelmisel pildil sama no. 15.


Suured linnad. Korrapärased laiad tänavad ja jälle sama pilt - üksikud puud ning lõputu lage maastik. 


                          

Aga juba on valmis sellised mürakad hooned - üliägeda arhitektuuri, suurte akende ja plekk katustega.

 
Kuidas on tehtud need pildid. Arvutis saab alljärgnevat pilti vaadata sellise "resulotsiooniga". See ei meenuta joonistust, vaid digitaalselt töödeldud "vanandatud" fotot.

 
Nii üksikasjaline on see pilt tegelikult.

 
Ja neid pilte on veel palju - väga palju.
 
Head googeldamist.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar